חדרי הנקה ברחבי הקמפוס

אוניברסיטת תל אביב הקימה חדרי הנקה חדשים ומאובזרים לטובת סטודנטיות שהינן אימהות טריות, בפריסה המאפשרת נגישות מרבית לסטודנטיות בכל רחבי הקמפוס. חדרי ההנקה מהווים ביטוי הלכה למעשה למדיניות תומכת משפחה ולשוויון מגדרי, שמקדמים נשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר, ויועצת הנשיא להוגנות מגדרית , פרופ' רחל ארהרד בשיתוף אגודת הסטודנטים.

 

 

חדרי ההנקה, העומדים לרשות אימהות מניקות, מעוצבים באופן נאה ומזמין ומאובזרים בציוד חדיש ושימושי הכולל: כורסת הנקה, מקרר לשמירת חלב, שולחן, כסאות ומשטח החתלה. פרישת חדרי הנקה בקמפוס:   

  • בניין בית הספר לחינוך - שרת
  • בניין בית הספר לעבודה סוציאלית - שאפל
  • בניין בית הספר לרפואה - סאקלר
  • בניין ספריית מדעי החברה - קומה -2
  • בניין הספרייה המרכזית
  • בניין רקנאטי - חדר 24

למפת חדרי ההנקה באתר אגודת הסטודנטים >

 

 

האוניברסיטה מכירה באנשים הפועלים בה, על מרחבי חייהם השונים -  סטודנטים, חוקרים, עובדים, בעלי משפחה והורים. שלב אמצע החיים הוא שלב קשה במיוחד שכן במהלכו הבוגר/ת הצעיר/ה עסוק/ה, לרוב, בבניית משפחה, לצד פיתוח קריירה. כל תחום בפני עצמו מצריך משאבים אינסופיים, והשילוב על אחת כמה וכמה. האוניברסיטה משתדלת ליצור את התנאים הארגוניים האופטימאליים, על מנת שהתמרון האין סופי בין שני המרחבים הללו יהיה יותר אפשרי.

 

 

נשיא האוניברסיטה ויועצת הנשיא להוגנות מגדרית פועלים לקדם נסיבות מוסדיות מיטביות, אשר יקלו על יצירת האיזון בין ההתחייבויות המקצועיות לבין המטלות המשפחתיות של הורים צעירים בכלל ושל נשים בפרט. לשם כך, בנוסף לחדרי ההנקה, הוקם באוניברסיטת תל אביב מעון המהווה מסגרת חינוכית טיפולית איכותית לילדי קהילת אוניברסיטת תל-אביב בגיל הרך. המעון מיועד לילדיהם של סטודנטים, חוקרים ועובדים באוניברסיטה, ומקל על קליטתם של משפחותיהם של מדענים חוזרים. למידע נוסף על המעון>>

 

 

קידום נשים בקמפוס נמצא בראש סדר העדיפויות של יועצת הנשיא להוגנות מגדרית, המכירה בתרומתן החשובה של נשים אקדמאיות במחקר, בחינוך ובמדיניות המוסדית של ההשכלה הגבוהה. היועצת פועלת בנחישות ליצירת תרבות מוסדית שתהא מסבירת פנים לנשים. כמובן, ניתנות גם הטבות והקלות לסטודנטיות וחוקרות, המצויות בשלבי היריון ולידה, כמו גם מלגות ייחודיות לנשים.

 

 

הקצאת המשאבים לחדרי ההנקה ביוזמת נשיא האוניברסיטה, יועצת הנשיא לקידום נשים ואגודת הסטודנטים, מייצגת בזעיר אנפין את המחויבות של האוניברסיטה לצדק ולשוויון חברתי. בבסיס האמונה ניצבת הנחה לפיה יש לכונן באוניברסיטה אקלים מקצועי מגוון, הכולל בחוקרים וחוקרות ועל כן ישנו צורך להתמודד עם סוגיות העולות בקמפוס, מתוך נקודת מבט רגישה למגדר. נקודת מבט כזו הינה צעד בחילול תמורות ביחס לשוויון וצדק חברתי.

 

 

לתפיסתנו, אקדמיה המקדמת ואוכפת מדיניות רגישה מגדרית, תקדם ברחביה וברחבי החברה כולה, עושר שאינו רק מגדרי, אלא כזה הכולל מגוון זהויות מיניות, תרבותיות, דתיות ואתניות. 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive